Банер
>>> Почетна
Недела, 17 Фев 2019
  • Besplaten-Parking
  • Katna Garaza sudska palata
  • Sektor opstina 1
  • katna garaza kapistec
  • sudska palata vnatre
  • 17
  • 14
  • 7
  • 19


ВАСКО КИЧЕВСКИ Е НОВИОТ ДИРЕКТОР НА ЈП ПАРКИНЗИ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Е-пошта Печати PDF

Скопје, 02 мај 2018 – Васко Кичевски е новиот директор на јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар – Скопје.

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, на денешната средба, го именуваше Васко Кичевски за Директор на ЈП „Паркинзи“ на Општина Центар – Скопје, кој доаѓа на оваа позиција на местото на досегашниот В.Д. директор Вангел Андрески.

Последно освежено на Среда, 02 Мај 2018 11:48

Паркирај совесно! - кампања за безбедност во сообраќајот

Е-пошта Печати PDF

ЈП ПОЦ и Општина Центар во соработка со СВР Скопје од денеска започнуваат со едукативна кампања за безбедност во сообраќајот „Паркирај совесно!“, која ќе биде насочена кон подигање на сообраќајната свест и култура на повисоко ниво, зголемување на одговорноста кај возачите и укажување на важноста и потребата од почитување на сообраќајните правила и прописи.

Последно освежено на Среда, 02 Мај 2018 11:54

Известување

Е-пошта Печати PDF

Почитувани,

Ве известуваме дека поради технички проблеми со струјата, денес (27.03.2018), Дирекцијата на ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе работи до 13:00 часот, а Одделението Односи со корисници до 16:00 часот. 
Ви благодариме на разбирањето.
Со почит,
ЈП Паркинзи на Општина Центар

Известување

Е-пошта Печати PDF
Почитувани,
Ве известуваме дека поради големиот дефект со електричното напојување, Дирекцијата на ЈП Паркинзи на Општина Центар денес (26.03.2018) ќе работи со скратено работно време, до 12:30 часот.
Дирекцијата на ЈП ПОЦ ќе продолжи со вообичаено работно време во вторник (27.03.2018).
За евентуални промени ќе бидете дополинтелно информирани.
Ви благодариме на разбирањето.
Со почит,
ЈП Паркинзи на Општина Центар
Последно освежено на Понеделник, 26 Март 2018 11:51

Страница 3 од 12

mobpay

Контакт

Банер

Добредојдовте

Добредојдовте на веб страната на ЈП Паркинзи на Општина Центар. Вие сте на правото место за сите релевантни информации за паркирање во Општина Центар. Наша задача е да Ви обезбедиме сигурна,  квалитетна и достапна  услуга за паркирање во Општина Центар, на јавни паркиралишта и во јавни гаражи.

Тука сме за вас!!!

ban

sosmkarta

pro

logorabotnicki

Партнери

Банер

Посетители

Има 123 гости присутни